Regina Mucwicki Mabrouk på Kvarnen
Datum: 5 februari - 9 februari

Regina Mucwicki Mabrouk på Kvarnen

Göra Evenemang Mässor & Utställningar Skapande & Hantverk

Fr. 20 kr

Välkommen till en utställning med Regina Mucwicki Mabrouk på Kvarnen i Söderhamn! Vernissage lördag 25 januari.

Prisinformation

Fri entré för medlemmar i konstföreningen, 20 kronor för övriga.

Beskrivning

Regina är textilkonstnär och föddes i Hedesunda. Hon lärde sig vävning i barnverksamheten hos Hedesundavävarna under ledning av den legendariske Birger Forsberg. Hon finns representerad i flera offentliga lokaler.

Vinn ett konstverk i samband med Konstföreningens utställningar! När du besöker en utställning på Kvarnen visar du upp ditt medlemskort i receptionen och deltar därmed i det aktuella lotteriet med en lott.
Konstverket som lottas ut väljs ut från Konstföreningens egen samling och kommer att finnas utställt i Kvarnens entré. Dragning kommer att ske i samband med utställningens finissage.
Så visa upp ditt medlemskort när du går på Konstföreningens utställningar - och få en lott!

Datum & tid (<% occasionResult.length %>)

Datum Tid Arena/Plats
Onsdag 5 februari 12:00 - 14:00 Kvarnen, Söderhamn
Torsdag 6 februari 12:00 - 14:00 Kvarnen, Söderhamn
Lördag 8 februari 12:00 - 15:00 Kvarnen, Söderhamn
Söndag 9 februari 12:00 - 15:00 Kvarnen, Söderhamn